| AvalohAlyn a întrebat:

Ce înseamnă în deficit caloric? Cat trebuie să mănânc că să slăbesc? băiat, 24 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa mananci mai putine calorii decat consumi. Cat consumi depinde de tine, in principiu, daca esti sedentar (adica ai scoala sau serviciu, faci mici chestii in gospodarie si mergi foarte putin, 2-4 kilometri pe zi), ca barbat consumi 2000-2200 de calorii.

| Lov3Boy a răspuns:

Depinde de kg tale, mananca fructe si multe legume +sport o gramada