| elle021 a întrebat:

Ce inseamna microdermoabraziune pentru ten si unde se poate face aceasta procedura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Microdermoabraziunea este o procedura care foloseste cristale foarte fine de zahar care curata delicat stratul superior al epidermei si incurajaza reintinerirea pielii prin procesul sau natural. Indiferent de varsta, acesta procedura face minuni! Avand in vedere ca este o procedura cosmetica non-invaziva, probabil o poti face la majoritatea saloanelor (mai mari). Sper ca ti-am fost de folos happy

| Goooogle a răspuns:

Microdermoabraziunea este propusă ca panaceul care o să rezolve toate problemele pielii, de la acnee la riduri.
https://www.google.ro/......https?/

| karinaadelle a răspuns:

Microdermabraziunea este o procedura cosmetica non invaziva de indepartare mecanica a stratului superficial al pielii, cunoscut sub denumirea de stratum corneum ( alcatuit din celule moarte)in scopul imbunatatirii aspectului si texturii pielii.

Poti face aceasta procedura fie in saloanele de infrumusetare fie la clinicile (private, recomand).
http://www.hilmi.ro/promotii/ - promotie de cosmetica ce include si microdermabraziune, demachiere, tonifiere, extractia chisturilor masca, crema, sfat personalizat 129 lei in loc de 510 lei.