| alecs94 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi sa traiesti sanatos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| razzvan27 a răspuns:

Sa nu fumezi,sa nu consumi alcool in exces, mancarea pe care o consumi zilnic sa nu constea in chips-uri, pizza, produse de la fast food si cola. happy daca se poate si putina miscare in fiecare zi e si mai bine.asa poti traii cat de cat sanatos.

11 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Sport,2 l apa pe zi,fructe,legume,exclus junk food,fara grasimi,carne slaba,dulciuri cu masura, fara fumat, alcool cu masura mai multe aici http://www.eva.ro/......-7495.html

| anss23 a răspuns:

Sa ai o viata fara stres,sa faci miscare, sa stai la aer liber, sa mananci echilibrat etc.

| adriangabor92 a răspuns:

Sa mergi cu bicicleta

| Afdsa a răspuns:

Orice ţine de fructe,legume, sport, o alimentaţie sănătoasă fără prea mulţi conservanţi.

| CodrutM a răspuns:

Sa mananci echilibrat, sa faci exercitii fizice in mod regulat, sa te feresti de vicii.
Apoi, sa fii optimist, sa nu te stresezi si sa te descarci emotional, spiritual, sexual etc., sa profiti de toate bucuriile vietii.

Asta inseamna sa ai o minte si un corp sanatos, deviza pe care latinii o exprima astfel: "Mens sana in corpore sano ".

| MindExplode a răspuns:

Sa te alimentezi sanator si echilibrat
Sa practici sport
Sa duci un mod de viata activ
Cam atathappy

| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Sa traiesti sanatos inseamna sa mananci sanatos,sa faci miscare,sa nu stai toata ziua cu ochii in pc, sa faci excursii pe la munte, la aer curat cam asa ceva

| TheCreionel a răspuns:

Sa incepem cu pozitivul:
sa faci miscare
sa mananci sanatos
sa fii activ
2 l de lichide(iti recomand apa)
si negativ:
sa nu bei(alcool)
sa nu fumezi
sa nu mananci in exces
sa nu stai toata ziua la NET
sa nu mananci Chhipsuri

Mai sunt multe...Sa te mentii in forma!

| ViseMaicăVise a răspuns:

A trai sanatos inseamna pentru mine a manca alimente sanatoase, variate, a bea cel putin 2 l de lichide si a face mult exercitiu fizic, ce ajuta inima, dar si "psihic", sa-i zic asa, adica chestii gen rebus, sudoku, etc.

| alexxi a răspuns:

Sa te mentii in forma

funda? big grin

| cumsaslabesti a răspuns:

Produs de slabit Vei pierde cam 4 kg in 5 zile. Dar pentru unele femei, aceasta dieta este importanta pentru a-si regenera organismul.

cum sa slabesti somonul este printre pestii care are cea mai mare cantitate de Omega 3) Alt lucru important cu privire la grasimile din peste

t, sarac in carbohidrati, usor de tinut si pentru o persoana activa care nu are timp de cantarit grame si fixat ore de masa este fara ind

slabire in primele zile mancati in orice cantitate numai produse lactate cu continut de grasime 0

Daca te roade stomancul poti oricand sa mananci un mar, o portocala, ori o leguma. Stiu ca ai vrea sa sari in prima merdenea,

de trezire, si evident multa apa , apa te va ajuta foarte mult.

adaos de fructe si zahar (lapte dulce, lapte acru, kefir, sana, iaurt, smantana, branza de vaca, branza sarata, cascaval

regimul disociat m prea bine), de aceea tin sa mentionez ca desi nu poate inlocui beneficiile sportului, o crema intens hidratanta va ajuta pielea sa isi m

carbohidrati similari ca numar cu alte alimente. Iata despre ce vorbesc: 2 cani de varza tocata au doar 24

potentialul verzei crude.Am descoperit ca varza are unul dintre cele mai mari continut de fibre

Este fructul cel mai recomandat in diete pentru slabit pentru ca e calmant, racoritor, laxativ,

Diete rapide da ai auzit bine si este foarte adevarat. 1 zi: legume (nu necista o cantitate anume de legume)

- 2 zi: iaurturi(poti manca cat iaurt

3.Manaca cat mai mult kiwi si grepfruit. Aceste fructe stimuleaza arderea grasimilor si sunt gustoase .

Capsula de slabit Pranzul : O jumatate de grapefruit si doua oua Salata de castraveti si rosii cu otet, lamai sau verdeata O felie de paine prajita Ceai neindulcit sau apa.

Incearca sa compari un numar de 3 mese pe zi cu 6 mese pe zi, vei ajunge la concluzia ca poti sa ai rezultate cu trei mese bine alese,

cea mai cautata dieta! Este ideal ca si un regim de detoxifiere, iar pierderea in greutate este aproximativ de 3kg minim.

de slabire alba inseamna o dieta de scurta durata care te va ajuta sa scapi de kilogramele in plus

extrem de mic de calorii pe care le vei dobandi in aceasta perioada combinat cu zero proteine te va face sa te simti slabita daca nu vei renunta la guma de mestecat

injumatatesc riscul de boli cardiace prin reducerea nivelul total de colesterol si de

colon help contraindicatii Poti sa slabesti 4kg in doar 4 zile cu ajutorul urmatoarei diete ,

Ei bine chiar este foarte adevarat si o sa va demonstram.Grasimile mononesaturate si cele

puteti manca numai salate cu carne fiarta de slabire alba interzice consumul de dulciuri si grasimi

de calorii. Sunt doar 4 grame de carbohidrati din care 2.5 grame sunt fibre. Asta inseamna ca 60%

Colon Help juta in eliberarea acizilor grasi din celulele grase si in punerea in circulatie a acestora in sange. reco

Se consuma numai acelasi tip de fructe timp de trei zile,

Colon Help este ca te ajuta sa pierzi din grasimea corporala. Gram cu gram, grasimea din peste dezbina grasimea din organism.

153 de calorii, 5.4 grame de grasime (din care doar 2 grame sunt saturat

capsula de slabit arpfarm protejeaza impotriva bolilor cardiace) pestele este o buna metoda sa te protejezi de bolile inimi

Aceasta dieta nu va va asigura o pierdere in greutate pe termen lung este doar de urgenta ,

Capsula de slabit Se consuma zilnic aproximativ un kilogram de mere, dar fara sa mai pui gura pe altceva, poate doar o cafea in zori, asa,

grasi Omega-3 sunt grasimi polinesaturate ce se gasesc in special in carnea

metoda simpla de a slabi rapid depunerile de grasimi (pl?ci de aterom) care se dezvolta in artere. Acestea pot impiedica

Nu apare senzatia de foame, fructele (bananele,perele) fiind satioase. Nu sunt costisitoare. Inconveniente:

vrea sa gasim o metoda prin care sa topim pur si simplu grasimile, dar din nefericire, chiar daca aceasta metoda ar exista, am ramane in continuare cu toata celulita si c

Daca dieta ta este formata in principal din alimente naturale care contin putina grasime, atunci branza dulce te va plasa in niste limite mai mult decat

Capsula de slabit intr-o zi vei pofti cu tot sufletul la o patratica de ciocolata (o patratica sa fie!) atunci mananc-o pentru ca nu te va om