| tombraiderunderworld a întrebat:

Ce inseamna sa-ti traiesti viata dar intr-un mod bun?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intr-un stil mai sanatos sau pe placul persoanei schimband anumite activitati cu altele mai interesante si bune.

| thegatekeeper a răspuns:

Unii inteleg prin "a-si trai viata" o viata din care nu lipsesc excesele de orice fel. Probabil adaugand "intr-un mod bun" a vrut sa spuna fara excese, fara lucruri negative, o viata in care exista un oarecare echilibru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cine pune problema sa ti-o traiesti intr-un mod bun.
Daca ti-o pui tu, iar binele e din perspectiva ta, poti sa traiesti viata dupa standardele impuse de tine.
Daca ti-o pun altii, iar binele e din perspectiva lor, atunci risti sa te axezi pe niste standarde universale considerate bune, care-s in marea majoritate de căcat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te minti ca de fapt ai face mai mult decat sa fii servitorul statului toata ziua.
nu prea pot sa cred in oamenii care spun,, mod mai bun''
daca de exemplu compari vinul alb usor al italienilor cu vinul acid pe care daca esti neamt il bei zilnic cu friptura s-ar zice ca italienii au un trai mai bun.
daca de la baie unde folosesti un sapun placut pana la locul de scris de misti foarte foarte lejer si dezinvolt atunci s-ar zice ca stii sa traiesti mai bine.
e un lucru foarte sanatos pentru ca sa traiesti intr-un mod bun te scuteste de oboseala.
totusi daca ai perceptii negative despre lume ele vor ramane asa.
confortul pe care ti-l asigura un mod de viata bun nu este acelasi cu binele in sine.
ai fi paranoic sa te astepti ca lumea sa aiba ceva bun in ea, asta e un principiu zen pe care-l tineam pentru atacuri de panica

| Peaches a răspuns:

Nu iti risipi timpul, sentimentele si sanatatea pe lucruri rele.

| unknøwn a răspuns:

Să o trăieşti conştient de faptul că EXISTENŢA TA ESTE IREPETABILĂ!

| marishaa a răspuns:

Sa traiesti fiecare emotie la maxim, sa fii fericit, sa nu ai regrete, sa ai multi prieteni, dupa parerea mea