| Utilizator20001 a întrebat:

Ce inseamna stare toxico-septica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreabă un doctor

| CuriousStuff a răspuns:

Ne pare rau pentru pierdea suferita.
Pe limbaj mai putin medical, fetita a decedat pentru ca in corpul ei au existat prea multe bacterii si organismul ei nu a mai putut face fata. Nu ne-ai spus toata povestea, sa stim exact ce s-a intamplat.

| Eduard619 a răspuns:

Prezenta unei cantitati crescute de microbi in sange

| Utilizator20001 explică (pentru Eduard619):

Intreb deoarece sora mea a nascut zilele astea si la 2 zile nepotelu a murit, la autopsie a rezultat aceasta cauza : stare toxico-septica.
Medici insa nu au spus nimic si totul a ramas ca si cum nu s-a intamplat nimic. Copilul a fost perfect sanatos la nastere, nota 9, toate ecografiile si tot ce a fost de facut pe parcursul celor 9 luni au indicat ca era perfect sanatos. Daca a trecut cineva prin asa ceva, as dori sa ne indrume la ce este de facut pentru a face dreptate. Mentionez ca de cand s-a intamplat asta alti 3 bebelusi sunt in stare grava cu probleme respiratori.