| z99fun a întrebat:

Ce iti face dentistul la un dinte sau masea cariata? Se poate elimina caria? Cam cat costa operatiunea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Curata si plombeaza, pretul este diferit de la cabinet la cabinet

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Frezeaza(polizeaza)caria si fixeaza un pansament, iar dupa cateva zile il scoate si plombeaza.Cam40-50 roni, depinde de clinica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Curata caria mai intai putin acolo, nu te doare, asa o elimina, apoi iti pune o plomba acolo.
Pretul insa difera de la cabinet la cabinet.
Te pup!

| dodicuta a răspuns:

Iti da cu un aparat care elimina partea cariata si iti pune in locul gol o plomba.Da, caria se elimina. Daca iti pui o plomaba permanenta, nu o sa cada niciodata si te costa cam 100 lei. Poti sa iti pui si o plomba temporara, ca un fel de ciment, dar iti va cadea si da, este mai ieftina.Sa nu-ti fie frica! eu am plombe la toate maselele! Poti sa iti pui si plome colorate... Vrei sa ma intrebi ceva?
P.S.Toate zvolurile despre dentisti sunt false.