| anonim_4396 a întrebat:

Am ultima masea cariata si nu prea mai am maseaua, adica catev bucatele MICI de dinte dar am gaura cariata in gingie
se mai poate plomba?

4 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Nu. Pentru ca ai stat prea mult cu ea in situatia asta.
Stomatologul iti va scoate coltii respectivi, iti va trata gingia, si apoi poti sa iti pui o masea din portelan ca sa nu iti ramana locul liber si sa nu te jeneze cand mananci.

| anduta160 a răspuns:

Nu cred ai lasat prea mult timp sa treaca dar du-te la un specialist totusi iti va spune el ce trebuie sa facihappy

| Andrada27 a răspuns:

Nu stiu daca iti poate reconstrui dintele...in cazurile in care exista bucatele mici rupte din dinte, acesta se poate reconstrui.Acum nu stiu la tine cat e de grava situatia. Cel mai bine ar fi sa consulti un medic stomatologhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu
Pur si simplu te duci la Stomatologie, iar medicul dentist ti-o va scoate, deci vei avea nevoie de o extractie.