| Minkeeeee a întrebat:

Ce liceu, facultate trebuie sa faci ca sa devii medic kinetoterapeut? Si cat se castigahee hee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! Facultatea de Kinetoterapie din cadrul Universitatii Nationale de Educatie Fizica si Sport Bucuresti este singura structura organizatorica din Romania acreditata in domeniul Educatie Fizica si Sport. infiintarea ei in anul 2002 (prin HG nr. 410/25.04.2002, publicata in M.O. nr. 313/13.05.2005) a confirmat in mod oficial traditia si calitatea specialistilor furnizati de institutia noastra de invatamant superior serviciilor de recuperare medicala.
Succes!

| stefanik04 a răspuns:

Liceu de sport, facultete de sport...
Eu am fost in liceu cu program sportiv cluj si stiu happy
UBB CLUJ e o universitate bune, ce are si sporthappy