| therock a întrebat:

Ce mancaruri sunt recomandate pentru a creste masa musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exercitii la sala sub indrumarea unui instructor, carbohidrati cu actiune lenta si rapida, cei cu actiune lenta te ajuta dimineata iar cei cu actiune rapida, dupa antrenament. legume, carne rosie(de cal sau de vita)nu manca grasimi pentru ca fibra musculara o sa aiba de suferit, grasimea se aseaza intre fibrele musculare.doar de 2 ori pe saptamana poti folosi sucuri bogate in vitamine si minerale(ataca rinichii si dintii), banane dupa fiecare antrenament la sala, trebuie sa te hidratezi cat mai mult, lichidele reci se asimileaza mult mai repede, dar daca ai probleme cu retentia de apa trebuie sa ai un regim special. nu folosi suplimentele clasice pentru culturisti-dauneaza muschiului cardiac si rinichilor, evita dulciurile pentru ca vei fi nevoit sa te antrenezi dublu

3 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Degeaba papi tu cat ursu si adormi pe canapea...asa fabi sunculita pentru la iarna!
incearca niste sport! happy

| therock explică:

Mentionez faptul ca in afara exercitiilor la sala
vreau o alimentatie corespunzatoare in asa fel incat
sa nu mai depun strat adipos pe masa musculara, vreau
sa iasa mai mult in evidenta muschi, ei sunt dar nu
vreau sa-i acopere stratul adipos, ca in unele mancaruri
am observat ca am mai depus putin si de atunci evit
mancarurile care dauneaza masei musculare.
sala practic asa ca nu mai insinua sfaturi inutile draga "SECRETEL"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albusurile de ou fierte(exclus galbenusuri)