| Claaudiu a întrebat:

Ce sa mananc pentru a-mi creste masa musculara?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Proteinele nu cresc masa musculara, masa musculara are nevoie de antrenament

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Daca ai o alimentatie saraca in proteine si carbohidrati, antrenamentul va fi iluzoriu.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Daca nu faci deloc sport nu cresti

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Corect.

| Sn4k3 a răspuns:

Proteine in principal, dar si carbohidrati si grasimi. Depinde de fiecare cat.

| aXy99 a răspuns:

De toate. Bogat in kcal, proteine, carbohidrati complecsi si grasimi sanatoase. Totusi, fara sa iti stimulezi musculatura (ideal la sala) nu vei creste in masa musculara oricat ai manca.