| Cedry2k_7489 a întrebat:

Cum pot creste masa musculara repede?

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Repede nu prea cred ca poti castiga masa musculara. Asta se face cu multe ore de antrenament si multa sudoare, dar in primul rand multa vointa.

| cristi202 a răspuns:

Poti sa o cresti repede umflindu-te cu tot soiul de proteine, substante care se gasesc si a caror reclama e ca te ajuta sa te cresti in masa musculara. Insa nu e tocmai sanatos. Mai apoi, cind te vei lasa de miscare, si muschii ti se vor lasa si vor arata urit. Asa ca, mai bine ai rabdare, trage la fiare, si vei vedea rezultate mult mai bune in timp. Noi oamenii adesea vrem sa avem totul instant, insa in natura nu e asa, un om ca sa devina matur, trebuie sa treaca minim 18 ani, o planta ca sa creasca, de la citeva luni la ani buni, o masa musculara bine formata se formeaza in ani de zile. Asa ca, ai de lucru de acum. Asta daca vrei ca masa musculara sa iti creasca. Primele schimbari le vei vedea dupa aproximativ o luna, insa iti vor trebui ani pina sa se vada ceva frumos.

| Alpha13 a răspuns:

Aici e putin mai dificil, intra mai multi factori, depinde si de metabolismul fiecaruia. Dar oricum stii doar masa musculara=antrenament sala+alimentatie, odihna si vointa desigur happyDar poti sa consulti un antrenor de la sala happy