| anonim_4396 a întrebat:

Ce mâncați azi? Nu mai știu ce să gătesc să fie și sănătos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orez cu carne

| darrio2007 a răspuns:

Cartofi fierti trasi prin smantana.

| Adry05 a răspuns:

Ardei umplut cu iaurt

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

Adică ardei umplut cu carne + iaurt laughing)))

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ciorbă de perișoare am mîncat.

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

„Tocam cu satâr, tocam", vorba lui Ismail.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Salata de ton cu avocado si porumb

| gabicoo a răspuns:

Scoverze!
hee hee

| Dismally a răspuns:

Urmeaza sa fac niste paste cu sos arrabiata, pentru seara nu m-am hotarat inca happy

| FreddieM a răspuns:

Chiar acum pap paste cu vongole si somon la cuptor. Recomand cu caldura, ambele sunt delicioase.

| Dalmore a răspuns:

Îmi fac o ceafă de porc la grătar cu niște legume, cartofi copți și un sos de iaurt. Diseară nu știu.

| Dalmore a răspuns:

Poți să faci o supă cremă de pui cu usturoi copt, curry de pui cu orez basmati, tian cu legume, somon cu legume și sos de șofran, salate etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dimineața nu am găsit prin casa decât pâine si maioneză. Am mâncat pâine cu maioneza. Maioneza conține ou... Se încadrează oua mâncate dimineața laughing

| Swae a răspuns:

Chiftele

| PsyhoChild a răspuns:

Eu imi fac pentru pranz (13 18) doua oua fierte si o salata de legume cu putin ulei de masline.
Pentru cina ma gandesc sa fac ori peste ori vita

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PsyhoChild):

Si micul dejun sa inteleg ca l-ai sarit? Doua oua fierte si salata, asta e prinz la tine...

| Nonolita a răspuns:

Azi? Mmmm, niste ciuperci trase frumos la tigaie. Cu o garnitura de orez. Eu am avut ciuperci de padure dar sunt bune de care vrei tu.

| GicaGigekGica a răspuns:

Am mancat mai inainte niste caviar laughing

| DonGiani a răspuns:

Cartofi prăjiți cu pui laughing)

| asuari a răspuns:

Eu am sarmăluțe cu carne de pui și porc. Foarte buneeeeee

| Madalin0404 a răspuns:

Supa de pui, sarmale, cartofi prajiti cu carne taiata feli facuta la doba si desert cremșnit

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Madalin0404):

Mananci toate astea intr-o zi?

| Madalin0404 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Pai spuneam ce am de mancare, mananc cat pot doar

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Madalin0404):

Aia e!