| anonim_4396 a întrebat:

Ce medicament imi recomandati pentru tuse seaca? Medicament sau ceva naturist. Am nevoie sa stiu ce sa imi iau maine sa nu mai tusesc. Sa imi treaca in max 7 zile!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă automedicație, mergi la medicul de familie.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://coralclub.ro/blog/2011/02/remedii-naturiste-tuse-seaca/
O primavara frumoasa sa ai:)

| Raniia a răspuns:

Tusea ta este simptomul unei boli care iti arata ca undeva in corp este o problema.Pentru ca sa te vindeci in 7 zile este necesar sa recunosti felul de tuse si este necesar un consult medical.Singurul care poate sa-ti recomande tratamentul potrivit este medicul tau de familie.Acum alegerea iti apartine, dar, pana maine ai timp sa hotarasti.Ai grija de sanatatea ta!

| BiuL a răspuns:

Sirop de patlagina, e natural nu ai ce pati de la el, dar daca nu-ti trece tusea in 3-4 zile du-te la medic.

| Anche a răspuns:

Mie mi-a dat medicul baraka! sunt pastile si mie mi-au fost de ajutor! daca nu intreaba la farmacie sa vezi ce iti recomanda

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Intreba la farmacie nu lua ce ai prin casa

| viotedy a răspuns:

Daca e tuse din gat, biseptol.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Mai întâi de toate, consultă medicul de familie şi solicită o radiografie pulmonară.
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pastile naturiste foarte bune sunt Baraka, dupa cum ti-a mai spus cineva mai sus! medicament alopat pentru tuse seaca este ambroxol!
sanatate happy