| larousee a întrebat:

Tusesc din minut in minut, deja nu mai suport. stiti ceva naturist care amelioreaza tusea? ca nu am nimic in casa de tuse si pana maine nu stiu ce ma fac. o sa mor la noapte straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Se poate folosi ceaiul de ceapa, ca precis ai o ceapa prin casa!
Se fierbe o ceapa cu tot cu cojile maro si cu mustati pina scade apa la jumatate din cantitatea initiala. Eu am pus cam 600 ml de apa la o ceapa obisnuita, nu prea mare. Apoi am amestecat cu miere de albine si lamaie multa.Se bea cu inchitituri mici.

7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Lapte cu miere si galbenus de ou sau o pastila de baraka.
Sanatate!

| Bianqita a răspuns:

Miere+ scortisoara, de 3 ori pe zi, cate o lingurita, 3 zile la rand.Ai grija ca mierea sa fie naturala...incearca si sa ma injuri daca nu merge!tongue

| R_8074 a răspuns:

Mierea este extraordinara! Stiu de la mama mea, ea mereu manca miere cand tusea chiar daca lua medicamente, si ii trecea repede. Incearca si tu

| adinakaty a răspuns:

Eu ce iti pot recomanda este unceai de ceapa sau de marar ca sa poti cel putin sa dormi la noapte

| ADA_4337 a răspuns:

Incalzeste intr-o craticioara sare de bucatarie, cat mai multa daca ai, dupa ce e calda pune-o intr-un saculet de material, si pune-o pe piept... pe mine intodeauna ma ajuta. Bea si ceai fierbinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scobesti o ridichie neagra in care pui zahar si dupa le pui cateva minute in cuptor pana se lasa zeama in ridichie. Apoi, bei ce e in ea. Sper sa iti revii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miere de albine]