| anonim_4396 a întrebat:

Uneori ma gadila ceva in gat si incep sa tusesc dupa cate am observat eu am crezut ca e tuse seaca, nu stiu ce medicament sa mai iau. Am luat sirop, acum am oprit pentru ca sinteam arsuri in gat.Imi poate spune cineva ce alte solutii exista pentru a scapa de acea tuse mentionez ca dupa ce mananc mai si vomit, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic, tratamentele nu se dau pe internet, trebuie sa te consulte medicul de familie si vede el ce tratament i ti dă după ce pune diagnostic, mergi luni la el la cabinet nu astepta miracole pe TPU.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"solutii exista pentru a scapa de aceea tuse mentionez ca dupa ce mananc m-ai si vomit"

pentru că "m-ai" și vomiți, eu zic să mergi urgent la medic!

| xkapt5 a răspuns (pentru sierra1):

Sierra1 multumesc pentru raspuns

| sierra1 a răspuns (pentru xkapt5):

Noroc

| NunuNini a răspuns:

"m-ai i-au"
Zau daca inteleg ce vrei!
Daca vomiti dupa ce mananci ai o infectie. Lasa doftoroaiele de pe internet si mergi la medic. Rapid.