| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a întrebat:

Ce medicamente imi recomandati pentru tratarea tulburarii obsesiv-compulsive? Dau funda! Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Chiar daca s-ar incumeta cineva sa-ti recomande, AICI, vreun medicament, oricum nu poti sa-l cumperi fara reteta de la medicul specialist psihiatru.
Deci: mergi la medic si ia ce recomanda medicul, nu chestii scoase din burta de cine stie ce parerolog de 12-13 ani!

| Dandinelle a răspuns:

Daca ti s-a dat acest diagnostic atunci poti vorbi cu medicul respectiv sa-ti recomande si un tratament. Ai grija de corpul tau si nu lua medicamente dupa ureche sau reclame ci doar la recomandarea medicului specialist.

| andrei83alexandru a răspuns:

Mergi la doctor!

| Donsavas a răspuns:

Medicamente IRSS sau antipsihotice. Medicul stie ce sa ti dea pentru a controla boala.

| Andreeush a răspuns:

Astfel de medicamente trebuie prescrise doar de către medic, nu poți lua după spusele alora.