Întrebare recomandată | kinezul007 a întrebat:

Ce metoda exista de a crestere a parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Keikoo a răspuns:

Ulei de ricin.

52 răspunsuri:
| Piinkyy a răspuns:

Iti recomand ulei de ricin ajuta la crestere. Eventual intreaba la farmacie ..parul creste de la sine, te poti tunde si apoi sa ai rabdare sa iti creasca din nou parul :*.

| minho a răspuns:

Buna! incearca sa te speli cu sampon special din urzica, si foloseste si uleiul de ricin care stimuleaza cresterea parului.

| kinezul007 explică:

Mersi mult

| RuxiLysm a răspuns:

Exita sampon [dalsam] pentru ati creste mai repede parul. Ala de la Loreal, logic. Il gasesti in magazine.
Sau. freaca-ti parul.
Funda?

| pзαch a răspuns:

Ulei de masline.

| fazalunga a răspuns:

Cand iti faci dus, trage de el..in timp o sa vezi ca o sa creasca

| GeoGForce a răspuns:

Chinezule se pare ca ai uitat sa dai o fundita oamenilor care te ajuta cu intrebarea ta infecta isi pierd timpul pretios al vietii pentru tine.

| DjShizZelLE a răspuns:

Frate du-te la farmacie si intreaba acolo ii mai sigurwinking

| Iuly1598 a răspuns:

Asteptarea...

| catamiru a răspuns:

Uleiul de ricin estebun. Dar ai grija cat de mult aplici pentru ca poate sa provoace matreata daca aplici in cantiate mare. Si mai este un sampon foarte bbunde la plafar(am uitat cum se numea), dar ai grija cand te speli sa-ti dai numai unde trebuie si sa nu dai pe fata pentru ca este puternic si creste parul acololaughing.Sii mai taieti si tu varfurile o data la o luna, vreo 3 cm. nu mai mult. FUNDA?:*

| lidia4gsus a răspuns:

Poti folosi ulei de ricin.

| Ioanaksb a răspuns:

Parul creste permanent, daca vrei sa accelerezi cresterea parului poti folosi ulei de ricin.

| Pnk a răspuns:

Pentru cresterea parului iti recomand o masca din : galbenus de ou, vit A, 1 lingura de ulei de ricin si una de ulei de masline. Aplico pe parul uscat uniform, dupa care umezeste un prosop in apa calduta si infasoaral pe cap.Ramai asa toata noaptea sau poti face chestia asta dimineata apoi seara sa te speli pe cap, dar este mai indicat noaptea pentru ca nu te plimbi de colo colo cu turbanul dupa tinehappy Bafta!

| Kryss17 a răspuns:

Pentru cresterea parului este foarte bun uleiul de ricin. dar in acelasi tuimp este important sa consumi alimente bogate in vitamine care ajuta la cresterea parului( laptele)

| Livia84tm a răspuns:

Poti combina putin ulei de migdalecu gelde aloe vera ca sa-ti grabesti cresterea parului.
Ulei de ricin pentru crestere, ingrosarea firului de par, stralucire...

| tribalboy a răspuns:

Masca de banane cu miere este o solutie naturista des folosita, dar mai bine cere sfatul medicului happy

| Byu991 a răspuns:

Putin tuns din varfuri si tratat la radacina si cat de cat pe lungime cu ulei de ricin.

| LauRenTiu10 a răspuns:

Ulei de ricin de cea mai bun tratament 4 cm pe luna creste parul