| Salamandra44 a întrebat:

Hei Tpu..stiti vreo metoda rapidă de creştere a pârului?

Răspuns Câştigător
| Miruna1239 a răspuns:

Cea mai buna metoda este cu uleiul de ricin. Il aplici pe par si il lasi minim 2 ore. Se gaseste la orice farmacie si este si ieftin, sfatul meu ar fi sa iei unul cu vitamine in el. In cateva luni vor creste centimetrii buni. Daca totusi vrei par lung intr o perioada foarte scurta poti cumpara o peruca de calitate sau extensii. Sunt practice ambele si cu siguranta utile. Mai ales ca peruca poate avea diferite nuante.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista metoda rapida de crestere a parului, deoarece parul creste hormonal, cam 1- 1.5cm pe luna!

In ce priveste uleiul de ricin sau mastile cu uleiuri, ajuta la intarirea radacinii parului, nu la cresterea rapida a parului.

| Mariassw a răspuns:

Amesteca doua galbenusuri de ou cu doua linguri de ulei de masline aplica pe scalp, apoi coboara usor catre varfuri; lasa sa actioneze pentru 20 de minute. Clateste cu apa calduta si foloseste samponul obisnuit.
Alta varianta e sa ti clatesti parul dupa spalare cu apa rece sau iei frunze de aloe vera si te dai cu chestia aia dinauntrul lor si stai 2 ore sau o noapte cu aia in par