| RazzyFTW a întrebat:

Ce metode exista pentru indepartarea cicatricilor provenite de la acnee? In ce consta acestea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Dermabraziunea, Peelingul, sau Laser Fraxel (care e si cel mai bun, dar si cel mai scump)
Si mai poti incerca microdermabraziunea (gomajul) fiindca este o ''procedura'' pe care o poti face si singura, acasa. Ce-i drept nu-i la fel de eficienta ca cele de mai sus, dar...

| cavalerul11 a răspuns:

Ti-as sucera sa folosesto crema de melci crema de melci ar trebuie sati regenereze pielea si sati acopere gaurile din fata

sau uite aici cateva optiuni

http://sanatatenaturala.ro/pentru-a-scapa-de-cicatricile-inestetice.html