| SJ001 a întrebat:

Cremele antirid au vreun efect la vindecarea cicatricilor lasate de acnee daca nu sunt adanci?

11 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Crazypretty are dreptate, o prietena de a mea a folosit si i-a fost de mare ajutor! da-i fundita lu crazypretty merita!

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, nu cred, doar le niveleaza pe moment.

| LoriLoL a răspuns:

Nu au nicio treaba cu ccatricile. exista creme speciale dar mai scumpe.sau tratamente la cosmetica dar sunt cam riscante.mai bine alege o crema buna

| SJ001 explică (pentru LoriLoL):

Ai putea sa imi recomanzi o crema buna? big grin

| LoriLoL a răspuns (pentru SJ001):

Dar asteapta-te sa coste pana in 200 lei

| LoriLoL a răspuns:

Poti sa te interesezi in saloanele de cosmetica.acolo de obicei au produse profesionale..intreaba de o crema f buna.eu nu pot sa recomand.

| crazypretty a răspuns:

Buna incearca glyco-a de la isispharma costa 35-40 lei. Efectele la mine au aparut dupa cam o luna nu mai aveam nimic pe fata.In timp ce o folosesti trebuie sa te dai cu protectie solar cu fps 30 + eu am folosit una de la bioderma fps 50.Nu iti atinge fata spalate seara si dimineata cu un gel special eu il prefer pe cel de la gerovital dingamaa stop acnee e cam 15 lei.La inceputul tratamentului nu te speria pentru ca mai mult ca sigur o sa ti se crape toata pielea de pe fata.Glyco-a contine acid glicolic aaceasta substanta exfoliaza tenul de asa natura incat pot disparea si ridurile fine nu intrerupe tratamentul dupa ce iti dispar petele deoarece aceasta substanta prin faptul ca exfoliaza pielea moarta te protejeaza si de posibile noi eruptii acneice. Sper ca ti-am fost de ajutor aceste toate produse le gasesti fie in sensiblu dona beladona

| SJ001 explică (pentru crazypretty):

Buna. Ms pentru raspuns. Am cautat putin pe net (nu prea ma pricep la cosmetice big grin). Dar Glyco-a e pentru acnee sau pentru cicatricile post acneice? (pentru ca eu nu mai am probleme cu acneea doar cu cicatricile)

| Ionescu_Camelia_1980 a răspuns:

Exista creme terapeutice si unele remedii naturiste pentru vindecarea unor astfel de probleme, detalii gasesti aici: http://ladys-az.blogspot.ro