| crinelaaa a întrebat:

Ce modalitate ar fi sa iti inalbesti dintii acasa? adica sa fie eficienta si fara bicarbonat...bicarbonatul imi intra oarecum la gingi si ma doare...stiti cu altceva? funda! va pup*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Bicarbonatul,zeama de lămâie chiar şi sarea de bucătărie te ajută la albirea dinţilor după fiecare spălare cu pasta de dinţi.În plus se găsesc în magazine foarte multe produse pentru albirea dinţilor, dar fumatul, cafeaua, ceaiul, vinul îngălbenesc dinţii. Dacă nici după asta nu eşti mulţumită poţi merge la medicul stomatolog pentru albirea dinţilor cu o soluţie specială.
Te pup!

| Numai98356 a răspuns:

Cu lamaie!

| eemanon a răspuns:

Este ceva pasta de dinti care promite albirea dintilor..desi nu sunt sigura ca da rezultate. Dar, ai putea sa cauti si sa incerci.