| 070Alexa a întrebat:

As vrea sa stiu cum sa imi albesc dintii acasa, in afara de solutia cu bicarbonat de sodiu. Dar la dentist, cam cat costa? Doare?

Răspuns Câştigător
| Hikari a răspuns:

Buna.
Storci o lamaie pe un servetel si cu sucul care a iesi din ea, dai pe dinti.

9 răspunsuri:
| Himera a răspuns:

Tai o capsuna pe jumatate si ii freci cu ea.

| DangerLove a răspuns:

La dentisti nu doare, ii albeste mai nou cu laser-ul.Acasa nu prea ai cum decat cu Bicarbonat de Sodiu, sau pasta de dinti.

Cea mai eficienta pasta de dinti este cea de la Colgate de albire, la care ii face reclama la TV.

Daca vrei sa iti faci albire la dentist probabil ca o sa iti faca si un detartraj. Ca pret difera de la cabinet la cabinet, de cat de renumite sunt. O albire cu laser este 14 mil(scump-1400)

http://www.dentestet.ro/tarife/tarife-1

Sper ca ti-am fost de folos:*.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| AmanoYuno a răspuns:

Cand am fost la entist nu mi i-am albit niciodata dar dupa ce mi-am dat aparatul jos mi-a dat cu o periuta electriica si cu o pasta(nu mai stiu cum se chema). am incercat si cu sare dar mi-a zis dentistul ca ii degradeaza intr-o masura mai mica dar totusi tot le face rau. oricum nu prea a dat rezultate.incearca sa folosesti lamaia.stiu ca nu-i placut dar infige periuta intr-o lamaie inainte sa te speli pe dinti si apoi dupa ce ai terminat mai musca dintr-una.iti urez baftawinkingla dentist costa destul de mult mai ales de cat de mult vrei sa ramana albihappy

| TRANSVERSAL a răspuns:

Nu te doare si asta consta intr-un detartraj facut.pretul depinde de cabinet si tehnologie

| koko3475 a răspuns:

Detartrajul costa undeva in jur de 200 de lei depinde de cabinetul pe care il alegi.

| Leemonn a răspuns:

Nu doare scumpo, dar costa depinde intre 90-150 este si cu 100 lei.
Mult Noroc!

| Leemonn a răspuns:

Mai poti si sa pui intr-un pahar un pic de lamaie si putin bicarbonat..Amesteci si pui chiar un pic de apa amesteci. apoi inmoi periuta de dinti in ea.Dai pe dinti..Si apoi pui un pic pe dinti si freci cu periuta de dinti.

| BlackandWhiteMady a răspuns:

Nu doare aproape deloc dar oricum 3 zile te vor ustura gingiile pentru ca dupa eliminarea tartrului te va da cu o solutie/crema care sa iti albeasca dintii iar pe mine ma costat in jur de 70 lei