| FLAViЯ a întrebat:

Cum sa inalbesti dintii in mod natural? Cum sa ii ingrijesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Spalandu-te pe dinti cu sare de bucatarie sau bicarbonat de sodiu(alimentar).

| madaa a răspuns:

Sincer am auzit d ela medicul meu dentist ca un dinte sanatos nu este neaparat si alb si eu am fost sa spun asa interesata de albirea dintilor dar am ajuns la concluzia ca ot sarea este cea mai buna reteta o data pe saptamana cu sare este superwinking

| Black_Cherry a răspuns:

Am eu o reteta: orice fel de pasta de dinti cu bicarbonat de sodiu si niste picaturi de lamaie

| Nita a răspuns:

Sare de lamaie... din cate am auzit de la bunici laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalate cu sare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta vreau sa stiu si eu

| Яùxsi a răspuns:

Cu pasta de dinti.

Sa te speli mereu pe dinti.

Cu colgate.

| Geo_4096 a răspuns:

Ca sa ii albesti spala`te pe dinti cu apa cu sarehappy

| denise89 a răspuns:

Dinti trebuie spalati de cel putin 2 ori pe zi, iar periajul trebuie sa dureze minim 2 minute astfel incat sa cureti toate fetele dintelui. apoi trebuie sa folosesti ata dentara si apa de gura.pt albire poti incerca bicabonat de sodiu dar incearca cat mai rar deoarece duritatea lui iti poate afecta smaltul si nici nu albeste foarte mult pentru ca bicarbonatul de fapt doar elimina petele,deci nu vei avea rezultate extraordinare, dar decat nimic e ok.