| CiocolataAlbaAerata a întrebat:

Ce parere aveti de anticonceptionale? regleaza ciclul menstrual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Salutare,da,regleaza ciclul menstrual,te feresc de o sarcina nedorita dar nu si de boli cu transmitere sexuala. Insa mare grija cu pilulele, nu trebuie luate decat dupa o vizita la medicul ginecolog. in cazul in care esti fumatoare nu iti recomand sa folosesti (pot fi foarte periculoase in asociere cu tutunul), plus ca luate timp indelungat duc si la aparitia varicelor (acele vene dilatate care dau un aspect urat picioarelor si care cu trecerea timpului creeaza mari probleme de sanatate ).

5 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Ajuta sa nu ramai insarcinata, dar nu lua dupa ureche mai bine consulta un medic

| Deyaaa18 a răspuns:

Regleaza ciclul menstrual si te ajuta sa nu ramai insarcinata, dar mai bine du-te la un medic ginecolog pentru mai multe detalii.happy

| AndreealoveIbiza a răspuns:

Din cate am inteles nu au nici o treabawinking nu regleaza nimic iti faci tie rau! Cicul menstrual se regleaza in 2 3 anibatting eyelashes! fundita?

| nusssa a răspuns:

Clar regleaza tot.asta e sigur
eu am probleme cu acneea. si de un an i-au diane 35.si acum e totul binehappy

| CiocolataAlbaAerata explică (pentru nusssa):

Da,am avut si eu o tentativa de a lua diane la recomandarea dermatologului, de fapt am luat 2 folii si mama a decis sa renunt.