| RaduC2005 a întrebat:

Ce părere aveți de aparatul dentar invizibil? As vrea sa imi pun, eu am mușcătura inversa. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista "aparat dentar invizibil"
Ce am vazut si am auzit sunt toate VIZIBILE.

| Sjhxjcks a răspuns (pentru Violleta2022):

Se refers la cel invisalign, care are gutiere, este transparent

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sjhxjcks):

In acest caz, te sfatuiesc sa mergi la dentist si sa afii daca tie ti se potriveste si daca iti este recomandat tie un astfel de aparat, fiindca nu se pot pune tuturor, iar parerea noastra chiar nu te poate ajuta pe tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce contează părerea noastră. Aparatul dentar e un dispozitiv ce rezolva o problema medicala, daca ai nevoie de el e irelevant ce credem noi.

| Frank51 a răspuns:

Este mai slab decât cel metalic și se pătează. Tratamentul va dura mai mult cu acest aparat.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Nu mi se pare ca își merita banii

| Sjhxjcks a răspuns:

Bună. Orice apart dental se aplica doare dupatta contraole stomatologice. Pentru mai multe informatii poți consulta pagina https://youtube.com/@DrAlexandraMircea?si=8JDrCgcM0910AjSb