| ele30 a întrebat:

Ce parere aveti de capsula de slabit? are efecte secundare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi a răspuns:

Pastilele de slabit pot avea efecte secundare. S-ar putea sa slabesti de la ele dar mai tarziu sa pui pe tine de doua ori fata de cat aveai. Cel mai recomandat este sportul si sa mananci cat mai moderat, putin si des, si nu la ore foarte tarzii.

13 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Iti pot spune din proprie experienta ca nu au efecte secundare eu am luat capsula de slabit Super Slim si am slabit in doua luni de zile cit am luat-o 25 kg si acum dupa 2 luni de la incetarea luarii capsulelor nu m-am ingrasat, ma mentin in greutate, eu personal nu fac publicitate la aceasta capsula dar pot sa iti zic ca ma simt intr-o forma excelenta.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un nutritionist sa-ti recomande ce sa faci, nu te lua dupa altii, nu te juca, e vorba de sanatatea ta...

cami
| cami a răspuns:

Din cate se aude..nu, dar de ce sa nu ne incredem in ceva mai naturist..cum ar fi miscareabig grin?

| JustMeFlory a răspuns:

Are si mama pastile din astea si pana acum a slabit dar nu am vazut niciun efect secundar la ea, doar ca nu mai are pofta de mancare...

| ele30 explică:

Lily1970 ce efecte secundare ai avut? vreau sa stiu mai multe? te rog

| nicp a răspuns:

@Flory: ce fel de pastile ia mama ta? La mine nu au efect...si am o pofta...

| lily1970 a răspuns:

Din experienta mea vorbesc; am luat "capsula de slabit " de la ARPFARM doar 11bucati si am avut o groaza de reactii adverse, nu-i valabil pentru toata lumea pe moment, dar pe termen lung sigur au efecte negative asupra organismului; vezi dupa ce le incerci pe pielea ta, eu nu ti-as recomanda asa ceva.Intra pe forum la capsula de slabit si vezi ce se discuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Are un grup de efecte secundare: frisoane, insomnie, dureri de cap, nervozitate, palpitații cardiace, etc.
Consultă medicul nutriționist și dacă este nevoie prescrie dacă nu, nu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu iau capsula de slabit arpafarm de 4 zile, intr-adevar efecte secundare multe, dar suportabile, insa cel mai rau ma deranjeaza diareea...vi s-a intamplay?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capsula de slabit reactioneaza diferit de la organsim la organsim...eu le iau de 5 zile nu am slabit decat un kg dar ma simt mai usoara...in primele 2 zile nu am putut dormi si am avut dureri de cap...acum nu mai am nimic... dar daca vedeti ca trec 3 zile si nu va reveniti eu zic sa renuntati sa nu se ajunga doamne fereste la altceva... sper ca v-am fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna tuturor, am luat si eu aceste pastile si vreau sa va spun cum ma simt. Le-am luat 1 luna si 3 saptamani. Binenteles ca am avut si eu gura extrem de uscata si o sete teribila in urma lor. Am slabit 7 kg doar. Dar am fost multumita, fiind singurele pastile sau tratamente cu care am dat jos ceva kg. Dar problema e alta: am ramas cu un nod in gat permanent(cred ca de la uscaciune), imi vine sa tusesc mereu si am o senzatie permanenta de sufocare. Am crezut ca sunt racita, desi alte simptome in afara de tuse nu am avut, am luat tratament pentru tuse, antibiotice, nu a trecut. Am facut tot felul de analize, de sange, radiografii, ecografii, pentru tiroida... totul este perfect si eu tusesc in continuare. Dar cea mai mare problema e ca nu mi-a mai venit ciclul. Am inceput sa iau pastilele in luna iunie, in apropierea datei cand trebuia sa-mi vina ciclul. In iunie nu mi-a venit ciclul si nici de atunci pana azi. De doua saptamani am intrerupt pastilele, ma gandeam ca poate va veni, dar degeaba. Nodul in gat a ramas. La inceput am fost incantata ca am dat kg jos, dar acum ma gandesc daca am facut bine ca am luat tabletele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da iti apar tot felul de cosuri pe fata dc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte buna