| OpenMyEyes a întrebat:

Ce parere aveti de noantator? e ceva mai "bland" decat vopseaua? Fundabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Este mai "bland" dar tine si mai putin.si uneori poate sa nu ti`l "coloreze"deloc.nu prinde sau chestii de genu`.dar daca vrei sa nu ti`l strici fa`ti niste suvite sau foloseste vopsea din aceea sampon care ti`o aplici tu.succes.

| auroraa a răspuns:

E cu mult mai ok, nu deterioreaza parulwinking recomand

| RoberT_2406 a răspuns:

Nuantator, de la nuanta... Da, e mai "bland" decat vopseaua, dar se duce si mai repede. E acelasi lucru daca folosesti lunar vopsea sau saptamanal nuantator. Depinde si de cate ori te speli pe cap happy

| Saruna a răspuns:

Nuantatorul este intr-adevar ceva mai 'bland' decat vopseaua. dar daca chiar vrei sa nu iti strici parul atunci. ori nu folosesti deloc, ori alegi sa folosesti samponul cu vopsea. sau daca vrei culori mai aiurea, cum ar fi nuante de albastru sau mov, poti folosi Albastru de Metilen sau Violet de Gentiana. Le gasesti la farmacie... doar ca astea ies foarte repede la spalare si cam pateaza urat daca nu ai grija.

| msblove a răspuns:

Depinde f. tare de culoarea pe care o alegi, pentru. ca daca ai parul castaniu, blondul nu va prinde in vecii vecilor. eu cand am incercat brunetul, a iesit un ciocolatiu (am incercat de 3 sau 4 ori, si de fiecare data iesea ciocolatiu), iar atunci cand am folosit un roscat aprins, nu mai scapam de el. sfatul meu e sa folosesti o vopsea fara amoniac (cele de la l'oreal), pentru ca neavand amoniac nu ard parul, nu intra pigmentul in firul de par, si stiu din proprie experienta ca se duce la spalat. eu am scapat de vopseaua neagra de la l'oreal fara amoniac in 2 saptamani, in conditiile in care ma spal zilnic pe cap.