| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de personalul medical de la serviciul de urgență (spital) - din propriul oraș / în general?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi au lasat bunica sa moara

| Violleta2022 a răspuns:

Am o parerea foarte-foarte buna!
Am ajuns de 2 ori in uregenta si odata chiar am fost operata beneficiind ce cea mai buna asistenta medicala gratuita si fara spagi.
Dar sa nu uitam ca traiesc intr-un oras occidental, care are servicii medicale din cele mai bune din lume.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok, depinde ce doctor e pe tură.

| Sophieka a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau pentru necazul tau si al familiei tale sad

| user0010 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da doamnă, dar noi trăim în România, unde se dă șpagă la greu la medici.

| user0010 a răspuns:

Stătea un prieten la tură alaltăieri ca trebuia să-și plombeze o măsea, să-i curețe ce i-a mai rămas, o dat 50 lei și o scăpat de stat la rând.

| user0010 a răspuns:

La fel și la control ITP, dai un milion jumate ai trecut inspecția. Chiar dacă ai o dacie, vai de mama ei, că mai ia 2 gropi și se rupe în două, nu contează, banul să fie, în rest treaba e bună.

| Alvarez321 a răspuns:

De tot căcatul și dacă ar ieși acum unii de pe băncile scolii și ar face practica s-ar descurca mult mai bine

| Yuoia a răspuns:

La mine sunt profesionisti. Doar asteptarea e lunga.

| Yuoia a răspuns (pentru user0010):

Se intreaba de urgente. Nu de tratamente programate.

| user0010 a răspuns (pentru Yuoia):

Și în cazul urgențelor, te poți trezi că nu sunt locuri disponibile sau cadre medicale necesare, în cazul ăsta fiind nevoit să te transporte la altă secție medicală. Alte drumuri, alți bani dați, viața omului fiind pusă în pericol din cauza acestor așteptări.

| Violleta2022 a răspuns (pentru user0010):

Comentariul tau este fara rost, fiindca am raspuns exact la ceea ce initiatorul topicului a cerut.

| Yuoia a răspuns (pentru user0010):

Faci confuzii.
La urgente nu sunt locuri limitate. Dar se iau in functie de gravitate. Ca doar nu o sa lase un accidentat sa moara, pentru ca unul care s-a zgariat la picior a venit inaintea sa.