| RAY a întrebat:

Ce parere aveti de vitamine chiar ajuta organismul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Vitaminele sunt indispensabile vietii! Cel mai bine sunt asimilate prin alimentatie dar pot fi consumate si sub forma de supliment.Carentele de vitamine(alimentatie dezechilibrata)duc la avitaminoze si hipovitaminoze care pot duce la boli grave.

| mgtow a răspuns:

Sunt bune si nu au chimicale in ele.

| daassh a răspuns:

Da chiar ajuta, sunt esentiale pentru buna functionare a organismului.Succes!

| gicaputinica a răspuns:

Daca ai nevoie de ele, da!
Totul este sa-ti faci un set de analize.
Te sfatuiesc sa-l faci la doua laboratoare diferite!

| nico097 a răspuns:

Sincer da ajuta organismul eu nu iau decat multivitamine si acum vitamax sunt super bune.

| bebitzapau a răspuns:

Da te ajuta pentru un organism mai bun, si racesti mai rar:**