| ioana12345 a întrebat:

Ce parere aveti despre batoanele proteice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| radu a răspuns:

Eu nu stiu cum sta treaba cu batoanele, dar sincer cel mai bine din punctul meu de vedere e sa mananci bine daca vrei sa pui ceva masa musculara pe tine.Dar tu esti fata asa ca nu ai nevoie de asa ceva doar mananca normal 3, 4 mese pe zi.oua lapte branza orez cateodata si carne de preferabil de pui si de exemplu fa-ti un regim alimentar ( exemplu dimineata poti manca lapte cu ovaz sau lapte cu orez sau 2 oua -ochi omleta [nu manca prea multe oua fiindca iti va creste colesterolul si nu-i bine... daca mananci oua poti manca si un mar ->scade colesterolul.]

| Anynamee a răspuns:

Sunt suplimente alimentare care inlocuiesc o masa. Si nu,nu te ajuta sa slabesti. Are la fel de multe calorii si carbohidrati cat o portie de mancare. Ba chiar dauneaz daca tii cura cu asa ceva pentru ca inlocuind mesele cu astfel de batoane "bagi" carbohidrati in tine dar nu si calciu, vitamine si nutrimente esentiale corpului. Parerea mea e ca daca vrei sa slabesti incearca pe "cale naturala" mancand sanatos, putin si des si facand sport. Sper ca te'am ajutat happy. Fundabatting eyelashes?

| Catalin_Draghie_1991 a răspuns:

Depinde de genul de baton: 1. Baton proteic pentru energie; 2. Baton proteic pentru masa; 3. Baton proteic pentru inlocuirea uneia dintre mesele zilnice. In general batoanele proteice pentru energie sunt cele mai bune cand faci efort, si din punctul meu de vedere le recomand.