| AnesAnemona a întrebat:

Ce parere aveti despre ceaiul verde dar despre cel rosu? Le pot bea pe amandoua in aceeasi zi? Si inca o intrebare, daca am tratament pentru anemie, pot sa beau acest ceai sau nu e indicat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

In general, da, poti bea cate ceaiuri vrei be zi atata timp cat sunt ceaiuri normale si nu negre sau cu alte smecherii.

Cat despre anemie, daca este cauzata de lipsa de fier, nu e indicat sa bei ceaiuri deloc. Poate inrautatii lucrurile ceaiurile.