| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre ceaiurile naturale de slabit?
De ce ziceti ca nu sunt bune fiindca eu am slabit cu el(ceaiul natural Canadian Tea) 3 kg in mai putin de o luna(si fara sa fie cu efect laxativ)?
De ce toata lumea zice ca nu se poate slabit cu ceaiuri/pastile pe cand adevarul este ca se poate?
Bine,dar sa fie si naturale si fara reactii adverse cum a fost ceaiul asta la mine.
Acum o sa imi iau din nou, ca sa mai slabesc.
E ceva mai scump sa il iei timp de o luna dar merita.Slabesti pana la 2-3 kg pe saptamana.
Ceaiul se numeste Canadian Tea si se gaseste la Catena in farmacii si pe site-ul lor pentru cine este curios si vrea sa incerce.
Se poate slabi si cu ceaiuri deci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Prostii, nu vad ce contine, ce face ceaiul ala de te "slabeste" pe tine?! Ca sa slabesti trebuie sa consumi mai putine calorii decat organismul tau are nevoie pe scurt deficit caloric. Cum te aduce pe tine un ceai in deficit caloric?! A, poate ti-ai luat ceaiul, dar pe langa el "mancai 1 sandwici o data la 3 zile" (e o expresie), da, poti spune ca slabesti, dar nu de la ceai ci de la deficit (in "expresia, exemplul" meu - infometare) laughing. Cum iti induce tie un ceai, o bautura, o substanta deficit caloric? Bine, poate accelereaza arderile, metabolsimul; ok, dar nu e suficient, ba chiar fara efect daca tu mananci mai mult decat ai nevoie, deci din nou (parerea mea) atat ceaiurile cat si restul ce mai exista pastile, habar n-am sunt doar niste publicitati, marketing-uri menite sa ia bani de pe urma credurilor sa nu folosesc alt cuvant.