doiny
| doiny a întrebat:

Ceaiul pentru slabit si ceaiul laxativ acelasi lucru? Adica au acelasi efect amandoua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rael a răspuns:

Ceaiul pentru slabit este un ceai mai complex decat cel laxativ.Intr-o formula de ceai pentru slabit trebuie sa se gaseasca plante cu usor efect laxativ care sa grabeasca tranzitul intestinal, plante cu efect diuretic ca sa elimine excesul de apa si plante cu efect de echilibrare a activitatii endocrine.
In curele de slabire, ambele sunt indicate doar ca adjuvante, elementele cheie ramanand miscarea fizica si diete.

11 răspunsuri:
| clau44 a răspuns:

Si eu am încercat cu ceaiurile să slăbesc, dar nu au nici un efect! Acum 8-10 ani era un ceai de slăbit foarte bun, dar acum ceaiurile actuale nu prea au nici măcar pe 5 - 10% ca eficacitatea ceaiului respectiv!

| LuS[z] a răspuns:

In nici un caz! Cine ti-a spus asta? Ceaiul pentru slabit e facut din anumite plante iar cel laxativ contine substante extrase din alte plante. Ca au probabil cateva substante componente la fel e altceva dar unul ajuta la slabit iar celalalt...laughingla altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara dieta si miscare nicio capsula minune si niciun ceai nu te ajuta sa slabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

raspuns DA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua te tin pe toaleta. De ce nu incerci o detoxifire, dar putin altfel? Ia tinctura de papadie si ceai organism purificat sau digestie usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu folosi ceaiuri ca nu sunt bune, eu am slabit cu capsula de slabit se gaseste la plafar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea e in felul urmator : atata timp cat ceaiul pentru slabit si ceaiul laxativ au acelasi efect de ce se spune ca sunt total diferite? singura diferenta este ca ceaiul de slabit spre deosebire de cel laxativ e mai scump asta se vede daca tragi de bani ca de naiba si inca ceva eu toate persoanele care le cunosc ci au baut ceai de slabit acum umbla cu calmante dupa ei pentru ca au dureri de stomac sau stomac cum se zice.in fine in schimb cu ceaiul laxativ am auzit ca iti regleaza nu stiu ce si te ajuta mai ales daca suferi de nu stiu ce boli legate de intestine sau ce mai ai in tine.ideea e sa te intereseazi si sa faci un studiu pe baza amandurora, eu beau ceai de slabit si uneori il beau degeaba pentru ca nu-si face efectu si mai are si un gust groaznic.acum am sa-l incerc pe cel laxativ e mai ieftin laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai laxativ este si de slabit sau?

| jojo24 a răspuns:

Nu face prostia sa iei pastile de slabit, sunt niste porcarii. Daca vrei sa slabesti bea ceai verde combinat cu ceai de iasomie si nu manca dupa ora 18 cel tarziu si bineinteles, miscarea e cea care da cele mai bune rezultate.

| ionela_8867 a răspuns:

Singurul lucru pe care il au in comun este ca sunt ceaiuri amandoua, dar au cu totul si cu totul efecte diferite.