| Lightmeup a întrebat:

Ce parere aveti despre crema de masaj anticelulitic Cellulight de la Elmiplant?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu am aceeasi parere despre toate cremele: nu fac ele singure toata treaba, daca ii sa ai celulita si nu te ingrijesti, poti sa te dai cu creme toata ziua si tot nu scapi.
Trebuie ca sa:
- faci miscare zilnic;
- ai grija la dieta;
- ai grija ca greutatea ta sa nu tot fluctueze, cel mult 2-3 kg intre sezoane iarna-vara;
- faci masaj anticelulitic, dusuri alternante, alte chestii din astea de "SPA";
- sa te informezi si din alte surse si sa aplici ceea ce ai gasit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In incercarea de a scapa de celulita,masajul este cel mai important si cel care ajuta,de fapt(nu crema).In concluzie, orice crema vei folosi, rezultatele se datoreaza masajului.In cazul in care nu ai inca crema, nu o mai cumpara si inlocuieste-o cu zat de cafea, care face mai mult decat orice crema anticelulitica.In primul rand pentru ca zatul de cafea usureaza mult masajul si nu in ultimul rand, nu contine ingrediente necorespunzatoare(spre deosebire de creme).In jur de 15-20 de minute de masaj(un masaj ceva mai dur decat un masaj obisnuit)pe zi vor fi suficiente si te vor ajuta foarte mult. Daca ti-ai luat deja crema,foloseste-o pana se termina,dupa care poti incerca si recomandarea mea(in cazul in care va mai fi nevoie. Sportul ajuta foarte mult pentru prevenirea celulitei, dar are o contribtie minora, aproape insesizabila in disparitia sa.In concluzie, dupa ce obtii rezultatele dorite, fa masajul doar o data sau de doua ori pe saptamana(pentru a preveni reaparitia ei)si combina-l cu 15 minute de alergare zilnica, cu viteza medie.

| Luis2u4u a răspuns:

Cremele de masaj anticelulitic sunt bune insa fara un masaj anticelulitic adecvat nu prea ai ce face cu ele: http://www.reflexomatic.ro