| iubita_7132 a întrebat:

Ce parere aveti despre dieta balerina? ati folosito? e buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am auzit niciodata de aceasta dieta. Ma poti informa?

| baby_1864 a răspuns:

Dieta balerina te va ajuta sa scapi de kilograme.Pe moment. Problema este ca le vei pune la loc la fel de repede,daca nu mai repede,deoarece corpul tau va intra intr-o faza ca de "soc" deoarece nu mai primeste proteinele, vitaminele, etc necesare si de aceea in momentul in care vei incepe sa mananci din nou normal el va depunde totul deoarece va tinde sa-si faca rezerve "gandindu-se" ca nu se stie cand va primi din nou aportul de substante de care are nevoie.
Din pacate solutiile cele mai bune pentru slabit sunt cele care par mai grele.Nu incerca sa o iei pe scurtaturi pentru ca iti faci mai mult rau.
Renunta la paine,mananca echilibrat, putin si des, fa miscare si bea apa.Rezultatele vor aparea.