| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Ce parere aveti despre fațetele dentare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bună.

| Simpatic a răspuns:

Dau un aspect placut cand deschizi gura, imitand perfectiunea, si mai ales vor arata destul de albi "dintii", nu ca noi astia care fumam sau bem cafea multa laughing

| dullcat a răspuns:

Dintii tai naturali pastrati cat mai decenti sunt sfinti. Fatetele alea nu te tin o viata si chiar te poti trezi cu pete urate de la mancare/bautura in functie de material.Nu stiu la altii cum e dar medicul meu dentist e transparent in privinta acestor proceduri super laudate.Deci ai grija ca nu e solutia magica care va rezolva totul, intereseaza-te atat despre avantaje cat si dezavantaje, plus ca nu, nu iti vor mentine zambetul perfect si nici alb.E inevitabil sa se ingalbeneasca dintii odata cu varsta deoarece se subtiaza smaltul, la care contribuie genetica, igiena personala etc. La fatete trebuie intretinere serioasa, constanta, deci daca nu ai obiceiul de a te spala pe dinti macar de 2 ori pe zi, in mod corect, vei ajunge in curand la alte probleme.

| Miruna333 a răspuns:

Recomand, iti protejeaza dintii, nu ii patezi si ai zambetul perfect.

| dorustroe a răspuns:

Buna, Sunt multe discutii pe baza subiectului cu fatete dentare. e clar ca dintii tai naturali nu trebuie sa sufere modificari dar acum daca iti doresti dinti perfecti, sa aiba o culoare de un alb imaculat cel mai benefica optiune sunt fatetele dentare, nu coaroanele. acun sunt fatete dentare cu slefuire de 0.8-1mm si fatete dentare fara slefuire care se aplica numai la peroanele cu dintii spatiati. ca sa aiba o rezistenta indelungata se recomanda fatetele ceramice sau de zirconiu, daca nu ai buget poti opta pentru fatete de compozit. iti las aici un link cu pretul pe fatete dentare: https://www.hobclinic.ro/......ti-dintii. dar tine minte ca odata ce ai slefuit dintii acestia asa raman si vei purta mereu fatete dentare, nu este ca la haine daca m-am plictisit nu le mai port