| AnaaaaMariaaaa123 a întrebat:

Ce parere aveti despre faţetele dentare? Sunt rezistente? Eu am strungareata si am auzit ca imi pot repara dintii in modul acesta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Daca vrei sa ascunzi ceva, atunci sunt perfecte, dar nu se repara numic, mai ales ca trebuie slefuiti dintii foarte bine pentru a fi aplicate aceste fatete.
Rezistente sunt, cele din ceramica au durata de viata de aprox 15 ani, de asta sunt si destul de scumpe, e peste 1000 lei o singura fateta, adica pentru un singur dinte. Daca vrei sa optezi pentru ceva mai ieftin poti alege unele din material compozit care sunt aproape la jumate de pret dar au si durata de viata mai mica, pana la 5 ani.

1 răspuns:
| anca2020 a răspuns:

Vezi aici informatii despre fatete dentare https://www.proteticadentara.ro/fatete-dentare/ si aici despre coroane dentare https://www.proteticadentara.ro/coroane-dentare/