| doareustreet a întrebat:

Ce parere aveti despre fumatul la 17 ani jumate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Banii dati aiurea plus ca afecteaza sanatatea, o viata ai iubesteo, sa stii ca cancerul la plamanii e fatal, sti ca cancerul la plamanii afecteaza inima? lasa fumatul ca nu ajungi nici unde sincer isi spun

| aXy99 a răspuns:

Fa ce vrei, dar sa stii ca dauneaza. Nu pe moment, dar in timp...

| Zaygon a răspuns:

Sincer, pute frate, pute si cand vad cate una, simt greata.
Ori cum eu nu pot fuma.

| Hevnoraak a răspuns:

O pierdere de sănătate și bani.

| kyliejenner a răspuns:

Fumatul e cea mai tampita chestie la orice varsta

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Nu conteaza ca ai 17 sau 18 conteaza doar ca nu este sanatos

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Uni cred ca sunt smecheri daca au tigara in gura

| TheWalker11 a răspuns:

O parere rea, dar e viata ta, fa ce vrei. daca tu crezi ca e bine sa fumezi, fumeaza.

| AgentBomboana007 a răspuns:

Mi se pare o prostie. Banii pe care ii dai ca sa cumperi tigari... mai bine ii arunci in foc! Fumezi ca sa ce? Iti distrugi sanatatea si mai dai si niste bani degeaba! Nu esti cu nimic mai presus de altii daca fumezi.winking

| fataciocolata a răspuns:

Nu contează vârstă, fumatul nu e bun niciodată.

| moniii5 a răspuns:

Bine ca nu te drogheziwinking... faci absolut orice vrei cu viata ta!

| CaziPloaie a răspuns:

Urat de tot, nu esti mai smecher aca fumezi, mirosi urat plus sanatate! Si eu am 17 si nu fumez.

| Andu_6930 a răspuns:

Era de ajuns sa spui : "Ce parere aveti despre fumat" are acelasi efect la orice varsta, nu foloseste la nimic, indiferent de varsta, cheltui fara rost la fel de multi bani, indiferent de varsta! De ce sa fumezi? nu ai altceva mai bun de facut in viata?

| meee3 a răspuns:

Eu cred ca intrebarea ta e pusa de dragul intrebarii... toata lumea stie ca fumatul e nociv la orice varsta... ok asta e din punctul de vedere al medicinei. Acum, crezi ca daca fumezi pari interesant? Categoric nu. Eu as zice sa iti lasi acest viciu deoparte. Pentru ca e o tampenie.