| anna24k a întrebat:

Ce parere aveti despre ovo-lacto-vegetarieni? Am ales modul asta de viata de vreo 12 ani happy. Analizele la zi sunt perfecte, insa parerile sunt impartite.Nu toata lumea intelege cum pot refuza un gratar "sanatos" de porc, pui sau mai stiu eu ce alte animalehappy Astept pareri pro sau contra cu argumentatiile de rigoare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Cea mai buna parere este a organismului tau (QED). NU poti educa pe toata lumea. In plus sa stii ca gratarele sunt cancerigene.

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fiecare om este liber sa isi aleaga modul de viata, de alimentatie, de conduita. Daca tu ai ales in urma cu 12 ani acest mod de viata, te simti bine si esti sanatoasa nu trebuie sa te preocupe parerea celorlalti.Iti doresc multa sanatate in continuare!

mira
| mira a răspuns:

Am o parere oarecum neutra. Un om a ales un mod de a se alimenta si acesta este dreptul lui.Cred ca un astfel de om dovedeste consecventa dar si oarecare incapatanare.

| Dara a răspuns:

Fiecare traieste cum doreste. Daca tu ai atatia ani de cand te alimentezi in felul acesta, de ce te intereseaza ca unul sau altul nu poate accepta/intelege stilul tau de viata? Cumnatul meu si sotia lui au optat de multi ani acelasi mod de alimentatie ca si tine si se simt excelent, iar cand mai vin la noi la masa, am grija sa pregatesc ceva special pentru ei, fara sa le mai pun intrebari in plus si fara sa mai insist sa guste friptura pe care tocmai am scos-o de la cuptor.

| anna24k explică:

Mira, la faza cu consecventa sunt perfect de acord. Dar ce vrei sa spui prin incapatanare? daca mi-ar fi pofta de carne as manca, dar nu imi este.Nici macar de o supa de puihappy

| xuanbou a răspuns:

Daca tu te simti bine in pielea ta, crezi ca parerea cerlorlalti conteaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am nici o parere. Fiecare actioneaza cum crede de cuviinta. Eu mananc orice, incepand cu ramuri de mesteacan si terminand cu cordon bleu laughing Toul este sa nu abuzam sau, sa nu excludem definitiv din alimentatie anumite alimente. Daca tu te simti bine, este OK.