| roxaa15 a întrebat:

Am o problema la maini mai bine zis o urata dishidroza si am inteles ca ar fi bine sa ma dau pe maini cu sulf.Voi ce parere aveti? sapunul de sulf ajuat? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa te adresezi unui medic dermatolog. Un unguent de tip Advantan ti-ar fi util.
http://www.i-medic.ro/medicamente/advantan-crema

| roxaa15 explică (pentru doctoressa):

Am fost la dermatolog, am luat aerius si unguentele advantan, diprogenta si dermovate da m-au ajutat doar ata timp cat ma dat cu ele, dupa ce nu ma mai dadeam eram iar la loc sau chiar mai rau. Multumesc oricum de sfat

| bogdan98tl a răspuns:

Da... oarecum ...mai bine mergi la o farmacie si zii farmacistei ce problema ai la maini si ea iti va recomanda niste unguente.