| tuGatita a întrebat:

Ce parere aveti despre sapunul cu sulf? Il foloseste cineva pentru fata? am mici iritatii care nu trec cu nimic straight face

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu folosesc ..pe cel de la Harrogate si mi se pare foarte ok.Imi face fata mai fina si curata toate impuritatile.Tin sa mentionez ca nu am fata grasa am tenul normal..chiar uscat pe alocuri.Probabil ca iritatiile le ai de mai inainte.mie nu mi-a aparut nicio reactie adversa..incearca sa te mai dai cu ceai de musetel..are efect calmant sau daca nu apa termala, o recomand pe cea de la Avene.

3 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Eu iti recomand crema cu extract de melc de la Herbagen, eu o folosesc de mult timp, mi-au trecut si urmele de cosuri si nici nu mi-au mai aparut, iti regenereaza si pielea, dar o folosesc in fiecare seara inainte de culcare

| criisz a răspuns:

Eu am folosit sapunul cu sulf mult timp deoarece aveam tenul foarte gras si chiar m-a ajutat. Dar pentru iritatii nu cred ca este bun, din punctul meu de vedere iritatiile au ca si cauza caldura, transpiratia. Mai bine ai consulta un medic dermatolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, poţi încerca şi alte soluţii, nu numai săpunul cu sulf.
Ia-ţi de la magazin uleiul Johnson Baby.
Dă-te cu ea pe tot corpul, inclusiv pe faţă.
Îţi face pielea fină şi crede-mă, îşi merită toţi banii!
Baftă.