| ArsNoctis a întrebat:

Ce părere aveţi despre teoria 'Fumatul opreşte creşterea din înălţime?'
Este doar un mit sau a fost demonstrat în vreun fel? Ce credeţi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jenny260198 a răspuns:

In primul rand nu este bine sa fumezi, mai ales pentru sanatate si apoi te gandesti la aspect.In locul tau nu as mai fuma, sau daca inca nu te-ai apucat nu m-as apuca.Consider o mare prostie sa incepi sa fumezi cand vezi pe altii ca se straduie cu pastile si tot felul sa se lase.Asculta-ma si nu te apuca! Si da cred ca nu vei mai creste in inaltime, deoarece el, cum sa zic intr-un cuvant strica sa zic asa toto corpul si organismul tau.Asa ca pentru o viata cat mai sanatoasa, mai frumoasa si mai indelungata nu fumati! A fost doar un sfat! Funda?

3 răspunsuri:
| Bot a răspuns:

Sincer eu cred ca e doar un mit
nu a fost niciodata demonstrat din cate stiu eu
asta cred

Răspuns utilizator avertizat
| bEnyMaZter a răspuns:

Eu cred ca este adevarat si eu dintr-o prostie am inceput sa fumez (da m-am lasat pentru ca practic mai multe sporturi) si in tip ce colegi mei in clasa a 6 erau de 1.60 eu eram de 1.50 asta nu era o problema genatica(adica ca nu am parinti scunzi) sau vreo boala din cauza la fumat cred thinking dar sper sa nu te apuci si tu de fumat este un obicei prost si nici nu mai ai o conditi fizica buna(daca ti fapt de ea) ok BFt in continuare :-D