| St3fan_1263 a întrebat:

Fumatul opreste cresterea la 14 ani? big grin ca nu stiu sa ma apuc sau nu si sa nu imi spuneti ca oricum imi afecteaza alcva ma intereseaza in primul rand de inaltime big grin

6 răspunsuri:
| Barbiiiiie a răspuns:

Nu-ti opreste cresterea, fii pe pace. Eu am 1, 60 si fumez si tot continui sa cresc laughing

| Lluvia a răspuns:

Nu afecteaza cresterea in inaltime
Dar are alte efecte secundare
Si sunt multe...
De ce sa te apuci de fumat? sa fii la moda? straight face
Acum esti mai deosebit daca nu fumezi straight facelaughing
Faci cum vrei, dar gandeste'te la sanatatea ta...
Esti mica...

| SomeBody12425356 a răspuns:

Da opreste cresterea.Am 2 prieteni care fumeaza si au ramas amandoi la 1. 53 si au 15 ani.
Deci iti recomand sa nu te apuciwinking

| Teo a răspuns:

Fumez de la varsta de 14 ani si am 18 ani peste 3 luni.
Cand m-am apucat aveam 1.52 si acum am 1.78
Nu opreste cresterea dar iti distrugi sanatatea.
Parerea mea daca nu fumezi sa nu te apuci ca dupa greu o sa te lasi si in plus de cat sa fumezi mai degraba du-te la un film sau la un restaurant, fumand arzi banii degeaba.

| yugoku a răspuns:

Nu iti afecteaza imic pana la 21 de ani...ma refer la crestere... da nu te apuca!

| boghy123 a răspuns:

Pfflaughing iti sugerezi nici sa nu fumeziwinking...si oricum. conteaza ca ai 1.55 cand ai plamanii vai de capul lor?laughing