| Mirceadumb a întrebat:

Ce parere aveti despre tratamentul de masca faciala cu miere de albine impotriva acneei? am acnee si am fost la doctor. dupa 2 luni de tratament nu prea s-a observat nimic. am zis sa incerc doar ce e naturist. cei care ati trecut de varsta de 17-18 ani, v-a trecut acneea? v-au rasat cicatrici / urme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RoxanaStan00 a răspuns:

Sora a folosit pentru acnee produse naturale pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation si s-a vindecat. Ti le recomand.

| teo2 a răspuns:

Si eu am si mi-au mai trecut dar nu de tot. Iti propun doar remedii naturiste. Am auzit undeva ca e vorba si de lipsa de lactate..incearca sa bei lapte. Poti sa te dai cu rosie (ca aia usuca) sau cu castravete.Dar depinde si de cat de accentuata e. Aaa da. si mai poti pune scortisoara in miere. Fa tratamentul asta 1 data sau de 2 ori pe saptamana pentru ca e foarte puternica. Urme nu are cum sa lase pentru ca mierea ajuta la regenerare si nici mie nu mi-a lasat.