| roby223 a întrebat:

Ce parerea aveti de operatia de micșorare a stomacului?
Exista riscuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Fiind operatie, bineinteles ca exista riscuri.
Este dureroasa si din ce mi s-a spus de cateva persoane pe care le cunosc care au facut, prima luna este absolut crunta. Dureri, ameteli, stare generala de rau.
Dar dupa prima luna...au inceput sa si traiasca viata normal.
De asemenea trebuie mult sport dupa. Altfel ti se lasa pieile si ...practic nu ai rezolvat nimic. happy

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Bineinteles ca are beneficii dar si riscuri, iar aici enumeram riscurile de hemoragie, infectare, cancerul de stomac etc.

| roby223 explică (pentru Donsavas):

Am citit un articol despre asta si un doctor zicea ca, cancer nu are cum sa faci de la operatia asta

| PsyhoChild a răspuns:

Daca se face pentru obezitate are beneficii