| sy46 a întrebat:

Ce parerea aveti de suplimentele nutritive, ca de ex. arzatoarele de grasimi? Le-ati incercat vreodata? Ce efecte negative au asupra organelor interne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.suplimente-nutritive.com/......dcore.html
Nu pot spune ca au un efect negativ asupra corpului, dar gandeste-te ca sunt chimicale!
Mai bine si mai natural slabesti alergad si facand sport, nu pot spune ca si mai repede, dar este mai sanatos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,!
Suplimentele nutritive sunt bune unele dintre ele! Ele sunt facute ca sa compenseze alimentatia, nu sa o inlocuiasca!
Alfel nu s-ar numi SUPLIMENTE.
Mai multe detalii aici : http://doctor.info.ro/de_ce_folosim_suplimente.html Sper sa te ajute!
Sanatate!

| madalina_4238 a răspuns:

Buna, suplimentele sunt ok, atata timp cat le combini cu un regim si cu multa miscare, si incearca sa le iei atunci cand esti spre finalul regimului tau de slabit, cand mai ai 2 -3 kg si ai ajuns la faza de platou, deoarece ele sunt folosite mai mult pentru definire, si acum cu efectele negative exista, depinde de produsul pe care il cumperi