| Subsemnatul123 a întrebat:

Ati incercat vreodata muzica binaurala? Ce efecte negative a avut? Pentru ce ati folosit-o?

Răspuns Câştigător
| brokxy a răspuns:

La mine a functionat si fara casti. Dar exista muzica binaurala unde scrie ca nu ai nevoie de casti....casti iti fac mai mult rau. plus eu era sa ma sugrum cu castile in somn odata laughing dar fara casti daca te concentrezi si meditezi cred ca va merge la unele

8 răspunsuri:
| brokxy a răspuns:

Eu sincera sa fiu am folosit si pot sa iti zic ca chiar are efecte. Nuu negative nu a avut.Doar bune pentru mine ca am ascultat ca sa imi treaca durerea de guta. Care e o durere groaznica. Dar dupa 3 minute a trecut! Dupa ce am simtit o presiune si o energie in acea zona. Cred ca efectele negative ar fi. Care se vad si la mine. Nu mai aud asa de mine. Dar ar putea fi si din cauza castilor...

| Subsemnatul123 explică (pentru brokxy):

Excluzi varianta efectului placebo? Dar daca zici ca nu mai auzi atat de bine inseamna ca poate efectul placebo nu are legatura.

| alex15ccc a răspuns:

Se bazeaza pe efectul placebo, nu exista asa ceva.

| Subsemnatul123 explică (pentru alex15ccc):

Pe mine ma bate gandul sa folosesc muzica binaurala pentru schimbarea culorii ochilor. As pune muzica sa ruleze noaptea in timp cs dorm deci nu cred ca efectul placebo se poate manifesfa foarte mult in cazul asta pentru ca creierul este setat constient cu scopul ala dar apoi imediat intra in starea de subconstient.

| alex15ccc a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Cum adica sa-ti schimbi culoarea ochilor cu muzica?
exista lentile de contact colorate...

| Subsemnatul123 explică (pentru alex15ccc):

Sunt o gramada de video-uri pe Youtube cu astfel de muzica. Cineva a postat pe Quora despre un caz postat pe Twitter in care cineva a vrut sa-si faca irisul mai deschis. Dupa imagini i-a luat 100 de zile ca sa reuseasca.
Cel care a scris despre caz a zis de asemenea ca a auzit de persoane in cazul carora muzica binaurala nu a functionat deloc.

| alex15ccc a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Interesant, pentru muzica binaurala stiu ca iti trebuie casti, altfel nu merge efectul.

| brokxy a răspuns (pentru Subsemnatul123):

La mine a functionat si fara casti. Dar exista muzica binaurala unde scrie ca nu ai nevoie de casti....casti iti fac mai mult rau. plus eu era sa ma sugrum cu castile in somn odata laughing dar fara casti daca te concentrezi si meditezi cred ca va merge la unele

| asuari a răspuns:

Da.
Niciunul.
Am vrut să mă droghez.