| JeffHardy2011 a întrebat:

Sall!
Ce parere aveti de suplimentele nutritive Amawy?
Funda si multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| protos87 a răspuns:

In ceea ce priveste suplimentele nutritive, ele nu sunt controlate de niciun for superior. Mai pe larg, exista Agentia Nationala a Medicamentului care supravegheaza medicamanentele din Romania sa fie conform anumitor standarde, pe cand suplimentele nu se incadreaza acestui regim. In urma unor analize facute pe o anumita categorie de suplimente, a iesit la suprafata faptul ca aveau numai prostii in ele. Personal nu le recomand niciodata, indiferent de firma. Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru protos87):

Exista suplimente avizate medical si FDA ( nu in Romania, cele din import ) : optimum nutrition, gaspari, etc. Acestea au fost duse la laborator si contineau fix ce scrie pe cutie, standardul FDA e destul de dur ( si aspartamul e interzis, care e folosit in Romania la greu la dulciuri si sucuri )

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Produsele Amway sunt de foarte buna calitate dupa cate stiu eu, dar inca nu am incercat.