| Floryn9 a întrebat:

Este vreo pastă de dinți mai buna pentru albirea dinților?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Culoarea unui dinte se gaseste sub smaltul care protejeaza dintele.
Procedura este riscanta la domiciliu, si recomand albirea dintilor la un cabinet medical.
Acasa, smaltul dintilor se inmoaie cu zeama de lamaie. Dar nu recomand aceasta practica pentru ca este una destul de delicata; mai ales daca in timpul albirii -care poate dura mai multe zile- vom consuma mancaruri sau bauturi care strica si mai rau culoare dintilor.

| Mihai4455 a răspuns:

Pastele care contin peroxid de hidrogen sunt bune, eu folosesc Colgate Optic White si e chiar buna, iti las un link cu mai multe despre albirea dintilor https://youtu.be/IyseBhp8QTA

| Curcubeulrosu a răspuns:

Cea mai buna pasta de dinti comercializata in RO este : Paradontax. Dar sa ai grije caci are un gust oribil. happy Din tot ce am testat eu si cu dentisti cu care am vb, aceasta e cea mai buna.
Cele ce albesc dinti, contin niste substante ce-ti ataca smaltul dintilor si o sa ai probleme dupa.