| anonim_4396 a întrebat:

Ce pastile imi recomandati pentru reducerea poftei de mancare si de dulciuri? Am auzit de lipostop, dar nu vreau sa slabesc ca dupa sa pun inapoi dublu. Tin o dieta, fara paine, suc si prajelihappy. Sfaturi, funda si multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kissmeagain a răspuns:

Pot sa iti dau si eu un sfat? Nu trebuie sa iti reduci pofta de mancare.Eu am slabit 4 kilograme pe luna in prima luna scazand din calorii.Deci,daca iti plac lucrurile dulce, poti sa optezi la piureurile de fructe si foarte multe citrice.Sa nu crezi niciodata ca bananele ingrasa...e cea mai mare prostie existenta vreodata.E mai satioasa decat orice corn de la fast-food si are mult mai putin kilocalorii.Respectiv 95 din cate imi aduc eu aminte.
Nu trebuie sa incerci pastile...formeaza-ti un obicei si o dieta sanatoasa bazata pe 1200-1400 kilocalorii zilnic.Nu manca dupa 18 sau cel putin incearca sa mananci cu 4 ore inainte de culcare. Eu nu am avut nutritionist, am scazut 500 de kilocalorii din numarul zilnic si imi era foarte bine. Daca tot nu merge asa, si mananci din lipsa de ocupatie [se mai intampla], incearca sa bei multa apa si lichide.Siiii,daca tot nu merge, cumpara-ti struguri de aia micutilaughing O sa plictisesti tot luand cate unul si cate unul, asa ca o sa ii dai deoparte.
Manca cel mai mult pe timpul zilei si mai putin seara.Eu dupa ce am trecut de prima luna nu am avut nici o problema cu slabitul in continuare.
Siiii...nu e vorba ca slabesti si te ingrasi dublu.Pur si simplu,dupa ce renunti la acele pastile,o sa te intorci la stilul de viata anterior,iar corpul tau nu mai este obisnuit cu acelasi numar de,din nou,kilocalorii. Sa iti mai dau un sfat,fa sport,sau orice activitate. Danseaza,plimba-te, fa curatenie, orice activitate iti consuma grasimile.Si sa nu faci imensa prostie de a zice "daca transpir,slabesc". NICI VORBA! Prin transpiratie eliminam apa din corp, insa avem nevoie de ea pentru a arde grasimile.
Nu incerca vreo dieta drastica, mai ales ca esti tanara.

4 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Nu baga pastile in tine aiurea ca risti sa dai in alte chestii.
inlocuieste dulciurile cu ciocolata neagra (cam 3 patratele pe zi dupa fiecare masa), cu fructe, cu cereale integrale (musli cu stafide,smochine etc,pe care le poti manca cu iaurt, sunt f gustoase, dar cam la 2 ore ora dupa ce ai mancat, este o gustare intre mese care taie si pofta de dulciuri)
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna parerea mea ar fi sa nu iei pastile mai bine sa incerci sa te abti tu cat poti. Mult noroc!

| RosuEleonor a răspuns:

Nu doar Lipostop face asta, ai sa intalnesti efectul yoyo dupa orice supliment folosit si chiar dupa orice dieta fie ea fara pastile de slabit. Foarte putina lume stie de asta, iar acest efect apare doarece multa lume dupa ce a terminat dieta se intoarce la stilul vechi de viata.

Este foarte usor sa slabesti in schimb este mai greu sa iti mentii greutate. Iar ca sa iti mentii greutatea, stilul de viata trebuie imbunatatit. Poti incepe prin a fii mai atenta la ce mananci si sa incepi sa faci un pic de miscare pentru tonifierea corpului. Cat despre ce pastile de slabit care taie senzatia de foame si pofta de dulce poti folosii sa stii ca sunt multe care aduc rezultate destul de ok daca sunt folosite cum trebuie. Poti incerca Triapidix, Green Coffee Plus, Proactol, Thermacuts, Guarana, Forskolin si lista este lunga. Vezi aici cam ce pastile naturiste pentru reducerea poftei de mancare ti s-ar potrivi cel mai bine https://pastilaslabit.ro/inhibitor-capsule-apetit-foame-dulce/

| 2for2 a răspuns:

Picolinat de crom,eu l-am gasit la naturisti si are rolul de a regla metabolismul glucozei in organism.Un regim alimentar sanatos, sport si gaseste-ti ocupatie, ceva ce-ti place sa-ti iei gandul de la mancare.Sanatate!